DVORSKÁ BOUDA

Strážné č.p. 111, Strážné ( Zobrazit mapu)

Rezervovat

Cena od 495 Kč

+420 725 851 946
+420 725 972 169
Poslat dotaz
www.dvorska-bouda.cz

Krkonoše Wellness Ubytování na horách Ubytování pro rodiny s dětmi Chaty a chalupy Levné ubytování

Poloha

Dvorská Bouda se nachází v nádherné přírodě krkonošského národního parku v nadmořské výšce 1313 m, s překrásným výhledem na předhůří Krkonoš i Liščí horu (1363 m), která je od chaty vzdálena zhruba jeden kilometr.

Nejvyšší hora České republiky Sněžka (1602 m) je od chaty vzdálena necelých sedm kilometrů, a je tak častým i oblíbeným cílem výletů našich hostů.

Poloha Dvorské Boudy na křižovatce hlavních běžkařských tepen Krkonoš jí předurčuje jako ideální zázemí pro hřebenové túry, a to nejen v zimě, ale i v létě, kdy je vhodné pro pěší turisty i horská kola. Dvorská Bouda leží na svahu pod horou nesoucí název Zadní planina (1423 m). V okolí boudy se nachází několik lyžařských vleků, a je tudíž vhodná pro další zimní sporty jako je sjezdové lyžování či snowboarding.

 

Popis

POPIS UBYTOVÁNÍ:

Představte si vstávat na vrcholcích hor, běžné starosti nechat rozplynout s ranním oparem a vnímat pocit, že den patří jen vám.

Dvorská Bouda
se nachází v nádherné přírodě krkonošského národního parku v nadmořské výšce 1313 m, s překrásným výhledem na předhůří Krkonoš i Liščí horu (1363 m), která je od chaty vzdálena zhruba jeden kilometr.

Nejvyšší hora České republiky Sněžka (1602 m) je od chaty vzdálena necelých sedm kilometrů, a je tak častým i oblíbeným cílem výletů našich hostů. 

VYBAVENÍ POKOJŮ:

V hotelu je pro hosty připraveno celkem 48 pokojů či apartmá, které jsou zařízeny s důrazem na tradici a kvalitu, která je pro Dvorskou Boudu typická.

Celková kapacita je 125 lůžek.
Kategorie: Standard, Tourist 


Všechny pokoje jsou vybaveny tak, aby našim hostům poskytly co největší pohodlí a očekávaný standard. Komfortní vybavení pokojů a jejich příjemné barevné ladění dohromady vytváří krásné prostředí, ideální pro relaxaci a načerpání nových sil. 

Ubytovací kapacita je 125 lůžek v:

- jednolůžkových
- dvoulůžkových
- třílůžkových
- i vícelůžkových pokojích rozličného standardu

Horský byt:

Pro nejnáročnější hosty Dvorské Boudy nabízíme apartmán o rozloze přibližně 25 m2. Apartmán je složen z ložnice a obývacího pokoje, v němž se nachází televize. Vzhledem ke své velikosti je zde možnost přistýlky či umístění dětské postýlky. Přímo z apartmánu je možný vstup na balkon. Součástí apartmánu je koupelna s vanou a wc. 

Pokoje Standard:

Pokoje typu standard jsou pohodlné pokoje pro páry či rodiny s dětmi a nabízí v rámci Dvorské Boudy vyšší standard pro návštěvníky hor. U pokojů typu standard si navíc můžete v případě zájmu zamluvit pokoje s překrásným výhledem na Krkonoše. Pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi a je možné je rozšířit o přistýlku pro děti.

Pokoje Tourist:

Dvorská Bouda ctí horské tradice, a proto i nadále svým hostům nabízí tradiční turistické ubytování. Jedná se o pokoje, které jsou vhodné pro větší skupiny návštěvníků našich krásných hor, ale i pro ty, kteří se rádi seznámí s novými lidmi.

Pokoje jsou vybaveny palandami a jednoduchým funkčním nábytkem.

Spacáky:

Dvorská Bouda je vyhlášená také tím, že pro sportovce i dobrodružné cestovatele nabízí nejlevnější možnost ubytování s vlastní karimatkou a spacákem. Tento typ ubytování ocení zejmána ti, kteří hledají cenově velmi výhodné ubytování vysoko nad mořem za nízkou cenu.

Tento typ ubytování bývá ale také často vyhledáván pro stmelení kolektivu a naročnější firemní teambuildingy, nebo jako zajímavá forma romantického pobytu a zavzpomínání na mladá rozverná léta života.  

Stany:

Naší novinkou je přenocování ve stanu na horské pláni. Stany jsou vybaveny špičkovými spacáky s teplou hygienickou vložkou a speciálními karimatkami a jsou vhodné do himalájských podmínek. Nabízí tak ideální adrenalinový zážitek pro dva.  

Sociální zařízení je společné vždy na patře a v minulém roce bylo kompletně zrekonstruováno. V celé chatě je k dispozici bezplatný wifi internet. 

STRAVOVÁNÍ:

Restaurace
Tradiční horská restaurace na Dvorské Boudě má za cíl naplnit očekávání znalců dobrého tradičního jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hosty Dvorské Boudy sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů. Vybírat můžete z pokrmů, které jsou vytvářeny na základě sezónní dostupnosti potravin. Stranou nezůstávají ani tradiční krkonošské speciality jako j

e krkonošské kyselo, úpický řízek či borůvkové knedlíky.

Něco na zahřátí či výbornou kávu si můžete dát v příjemném baru a kavárně, která Vás díky krbovým kamnům vtáhne do tradiční atmosféry vysokohorské boudy. 

DALŠÍ MOŽNOSTI: 

Návštěvníkům je k dispozici parkoviště přímo u Dvorské Boudy a to vždy, kdy to sněhová situace dovolí a cesta je sjízdná až k boudě. V opačných případech je možné se nechat vyvézt k boudě rolbou nebo sněžným skútrem. 

DÁLE K DISPOZICI:

Dále je hostům boudy k dispozici:

- klubovna s krbem a stolním fotbálkem,
- sušárna
- lyžárna
- prádelna
- posilovna
- sauna

- dětský koutek

ORGANIZUJEME: 

Speciální balíčky nabízíme i pro školy v přírodě a lyžařské kurzy i firemní školení.

Pro účely pořádání škol v přírodě můžete využít prostory klubovny s krbem, TV a stolním fotbálkem, lyžárnu a posilovnu.
V chatě je k dispozici bezplatné připojení na wifi internet. V případě Vašeho zájmu Vám můžeme zajistit přednášku KRNAPu, zdravotnický dohled, lektory či animační programy. K zapůjčení je taktéž k dispozici sportovní vybavení, dataprojektor, scanner a tiskárna.

Strava:
Strava je zajištěna 5x denně (snídaně formou švédských stolů, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, teplá večeře). Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Rádi vám sestavíme jídelníček na míru včetně různých diet (bezlepková apod.).

Doprava:
V případě zájmu rádi zajístíme autobusovou dopravu.

Aktivity

MOŽNÉ AKTIVITY V OKOLÍ:

Poloha Dvorské Boudy v nadmořské výšce 1313 m. n. m. slibuje výborné sněhové podmínky na sjezdovkách i na běžkařských tratích. Bouda se nachází na Krkonošské lyžařské cestě neboli Krkonošské magistrále, která nabízí desítky kilometrů denně upravovaných běžkařských tratí.

Dvorská Bouda se nachází na horním konci 350 m dlouhého lyžařského vleku (poma). Tato sjezdovka je vhodná pro začínající a mírně pokročilé lyžaře, těší se rovněž oblibě mezi příznivci snowboardingu. Cena pro dospělou osobu 300,- za celodenní lyžování, 200,- za půldenní lyžování, pro děti do 12 let je cena 250,- za celodenní a 150,- za půldenní lyžování.

Ve vzdálenosti cca 1200 m od Dvorské Boudy směrem dolů se nachází areál Friesovy boudy, který disponuje 750m dlouhou sjezdovkou, Sjezdovka je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Cena pro dospělou osobu 350,- za celodenní lyžování, 250,- za půldenní lyžování, pro děti do 10 let je cena 300,- za celodenní a 200,- za půldenní lyžování.

Náročnější lyžaři mohou využít 1 km dlouhou sjezdovku Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou s převýšením 200 metrů. Horní stanice lanové dráhy Hnědý vrch leží ve vzdálenosti cca 4 km od Dvorské Boudy.

Na přání zapůjčujeme sněžnice či běžky. Na Dvorské je klientům pro relaxaci k dispozici sauna a posilovna. 

Doprava

Doprava na Dvorskou boudu:
V zimě je doprava na Dvoskou boudu zajištěna hromadnými odjezdy ze záchytného parkoviště (Strážné-Jezerní domky) ve 14.00 hod. Sraz je 15 min před odjezdem. Odjezd z boudy na parkoviště je v 10.00 hod. Doprava je zajištěna sněžnou rolbou nebo skůtrem. Minimum osob pro rolbu je 8, maximum 12.

Pro ubytované nad 5 nocí: doprava osob a zavazadel zdarma
Rolba/sněžný skútr: 150,- za osobu (v jednom směru)
100,- za dítě do 15 let (v jednom směru)

děti do 2 let zdarma (bez nároku na sedadlo)

Parkovné u Dvorské boudy (dostupné pouze v letních měsících):
Parkovné auto 250,-Kč / vozidlo / pobyt včetně povolení k vjezdu na území KRNAPu, omezený počet parkovacích míst a povolenek k vjezdu na území KRNAPu

Tip

Okolí Dvorské Boudy - tipy na výlet

Č. Turistické tratě – pěší

1. Dvorská Bouda – Sněžka - 7 km
2. Dvorská Bouda – Špindlerův mlýn - 4 km
3. Dvorská Bouda – Pec pod Sněžkou - 4 km

Č. Turistické tratě - cyklistické

1. 1. Dvorská Bouda – Sněžka - 7 km
2. Dvorská Bouda – Špindlerův mlýn - 4 km
3. Dvorská Bouda – Pec pod Sněžkou - 4 km