UBYTOVÁNÍ LIPTOV - APARTMÁNY

Kolomana Sokola, Liptovský Mikuláš ( Zobrazit mapu)

Poloha

Ubytování se nachází v centru Liptovského Mikuláše, klidná zóna.

Liptovský Mikuláš leží uprostřed Liptovské kotliny. Ze severu ho obklopuje mohutná hradba Západních Tater a Chočských vrchů, z jihu ho pak lemují Nízké Tatry.

Mnohé návštevníky lákají unikátní přírodní výtvory a bohaté sportovní vyžití - často je obdivovaná podzemní krása demänovských jeskyní, Šarafiový vodopád, termální koupaliště, vysokohorská turistika nebo také rozsáhlé lyžařské areály v nedalekém středisku Jasná.

Popis

POPIS UBYTOVANI:

Ubytování se nachází v centru Liptovského Mikuláše
, klidná zóna. Liptovský Mikuláš leží uprostřed Liptovské kotliny. Ze severu ho obklopuje mohutná hradba Západních Tater a Chočských vrchů, z jihu ho pak lemují Nízké Tatry.

Ubytování v srdci Liptova

Pronajímané apartmány se nachází ve zcela novém bytovém domě v centru Liptovského Mikuláše se snadnou dopravou na lyžařské areály nebo do Tatralandie.

Dům je situován v lokalitě se snadnými nákupy a s dostupným rychlým občerstvením v přízemním podlaží vedlejšího bytového domu.

Přestože je dům umístěn do nového centra Liptovského Mikuláše, apartmán na jihozápadní straně domu je situován do klidné zóny s výhledem na Nízké Tatry, Liptovskou Maru a Chočské vrchy.

V blízkém okolí bytového domu se nachází (kontakty na všechny dostupné aktivity jsou k dispozici v apartmánu):

* nákupní centrum Hypernova (v sousedství)
* stylové restaurace, disco bary, kino (5 resp. 15 minut pěšky)
* plavecký bazén (5 minut pěšky)
* bowling a squash centrum (5 minut pěšky)
* masáže a pedikůra (v sousedství)

APARTMÁN pro 5 osob (A)

samostatná ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s lůžkem pro 2, přistýlka pro 1 osobu
kompletně zařízený kuchyňský kout (lednice, varná deska, trouba, digestoř, nádobí atd.) s jídelním stolem, koupelna s vanou, samostatná toaleta, balkón - zimní zahrada s možností posezení, uzamykatelná lyžárna v dolním podlaží, výtah, parkovací místo přímo před domem

APARTMÁN pro 4 osoby (B)

samostatná ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s lůžkem pro 2 osoby
kompletně zařízený kuchyňský kout (lednice, varná deska, digestoř, nádobí atd.) s jídelním stolem, koupelna se sprchovým koutem, samostatná toaleta, lodžie - zimní zahrada s možností posezení, uzamykatelná lyžárna přímo proti bytu, výtah, parkovací místo přímo před domem

APARTMÁN pro 4 osoby resp. pro 4 a malé dítě (C)

samostatná ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s lůžkem pro 2 osoby
kompletně zařízený kuchyňský kout (lednice, varná deska, digestoř, nádobí, mikrovlnná trouba, toustovač, varná konvice atd.) s jídelním stolem, koupelna s vanou, samostatná toaleta, lodžie - zimní zahrada s možností posezení a výhledem na Nízké Tatry, vyhřívaná uzamykatelná lyžárna, výtah, parkovací místo přímo před domem

V případě zájmu většího množství osob je možnost domluvit pronájem v dalším bytě, který je vhodný pro 6 osob.

odkaz na domovské stránky ubytovatele:

ČESKO:

www.ubytovaniliptov.cz 

SLOVENSKO:
www.ubytovaniliptov.sk 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

CENÍK UBYTOVÁNÍ 2016/17:Hlavní sezóna
/od 23.12.2015 do 2.4.2016; od 4.6. 2016 do 1.10.2016/

1200 CZK (noc/byt) • pro pravidelné hosty 1000 CZK (noc/byt)

Vedlejší sezóna
/od 2.4.2016 do 4.6.2016; od 1.10.20 16do 24.12.2016/

1000 CZK (noc/byt) • pro pravidelné hosty 900 CZK (noc/byt)

Pronájem apartmánů je možný na tři a více nocí. V případě obsazení všech tří bytů v jednom termínu, osoba která zajistí obsazenost zbylých dvou bytů má na svém ubytování 15% slevu!

1200 Kč - 48 Euro
1000 Kč - 40 Euro
900 Kč - 36 Euro
700 Kč - 28 Euro

Platební podmínky

Záloha minimálně 2 týdny předem na účet, zbytek se platí hotově při převzetí klíčů. Záloha se poskytuje ve výši 30 % tzn. 450 CZK. Další informace lze získat na telefonním čísle nebo e-mailu uvedeném v kontaktech. Přepočet na jiné měny vždy platným kurzem.

1. pro SK 4005034590/7500 Československá obchodní banka, a.s. pobočka zahraničnej banky v SR
2. pro CZ a ostatní 35-9447000227/0100 Komerční banka

Aktivity

MOŽNOSTI V OKOLÍ:

Liptov


Liptov má rozlohu více jak 2000 km2. Hospodářskými a kulturními centry Liptova jsou Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok. Téměř polovinu celkové plochy Liptova tvoří lesy. Vyvěrá tu mnoho kyselek a teplých minerálních pramenů - především v obcích Bešeňová, Likavka, Kvačany, Žiar, Pribylina, Závažná Poruba, Liptovský Ján a jinde. Region je známý také léčebnými koupelemi.

Oblast Liptova je bohatá na kulturní památky a je charakteristická svéráznou lidovou architekturou a folklórem. Liptov obklopují největší hory na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severu, Nízke Tatry na jihu, Veľká Fatra na západě a Popradská kotlina na východě. Liptovem protéká řeka Váh v délce 43,5 km a jeho přítok Belá. Nachází se tu známá přehrada Liptovská Mara. Vedle lyžování a turistiky tento region nabízí také méně tradiční sporty jako je paragliding, rafting, jízda na koni, speleoservis, vyhlídkové lety, horolezectví, cyklistika, myslivectví, rybářství. Známé jsou termální koupaliště v Bešeňové a Liptovském Jánu. V zimní sezóně jsou vyhledávanými zimnými středisky Demänovská dolina, Maliné, Jasná, Chopok, Bocká dolina, Jánska dolina. Na Liptove se nacházejí tři nejkrásnější zpřístupněné jeskyně na území Slovenska.

Volný čas na Liptově

Liptov poskytuje nepřeberné množství lyžarských terénů pro všechny kategorie lyžařů. Kromě sjezdového lyžování oplývá Liptov bohatými možnostmi na lyžařskou turistiku, skialpinismus a běžecké lyžování. Nejvýznamnější strediska zimních sportů se nacházejí v lokalitě Demänovská Dolina - Jasná, Malinnô Brdo - Skipark Ružomberok a Park snow Donovaly. Pro méně náročné je v nabídce množství menších lyžařských středísek. Skvěle si zalyžujete 12 km od Liptovského Mikuláše v městečku Liptovský Ján. Modernizuje se také vybavení střediska v obci Liptovské Revúce. Nedaleko Liptovského Mikuláše sa nacházejí lyžařské vleky Podbreziny, Opalisko - Závažná Poruba, Žiar Dolinky.

Liptov také nabízí široké možnosti turistiky díky výhodné poloze a přírodním krásám. Návštevníci si mohou vybrat ze širokého spektra různě náročných turistických tras, cykloturistiky a vodní turistiky. Liptov obklopují největší hory na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severu, Nízke Tatry na jihu, Veľká Fatra na západě a Popradská kotlina na východě. Orientaci v terénu ulehčují značené chodníky.

Na Liptově funguje díky velkému množství teplých minerálních pramenů několik známých koupelí a termálních koupališť. Mezi nejvýznamnější patří termální koupaliště Bešeňová, které je plněno horkými prameny léčivých vod o teplotě 60,5°C. Působí blahodárně na pohybové a dýchací ústroje, urologické problémy a má příznivé kosmetické účinky. Dalším je Aquapark Tatralandia, který leží severně od přehrady Liptovská Mara a je vzdálený jen 2 kilometry od Liptovského Mikuláše. Díky termální vodě areál funguje celoročně. V současné době Tatralandia nabízí 23 toboganových drah a tobogánů, z toho 4 fungují celoročně. Navíc nabízí adrenalinové lanové centrum.

Nejvýznamnějším letním rekreačním střediskem v regionu je přehradní nádrž Liptovská Mara. Jsou zde možnosti koupání, surfování, jachtingu, raftingu nebo třeba windsurfingu.

Návštěvníci Liptova mohou také obdivovat krásu podzemního světa jeskyní. Jedinečnost tvarů krápníkové výzdoby různých barev a křehké krásy, mohutné krápníkové či ledové útvary dokumentují obrovskou sílu přírody. Na Slovensku je známych více jak 4000 jeskyní, pro veřejnost je jich zpřístupněných 12 a na území Liptova tři z nich. Liptov je na krásy podzemních jeskyní mimořádně bohatý a díky tomu se region také nazývá jako Liptovský kras. Na severní straně Nízkých Tater v Demänovské doline se nachází Demänovský kras, ve kterém dominuje Demänovský jeskyňový systém dlohý asi 35 km. V Demänovské doline jsou zpřístupněné dvě jeskyně - Demänovská ledová jeskyně a Demänovská jeskyně svobody. Ta druhá patří mezi nejkrásnější zpřístupněné jeskyně v Evropě.

Dupot koní, vůni střelného prachu a šarm kankánových tanečnic můžete zažít v největším přírodním zábavním středisku na Slovensku Western City Šiklově Mlýnu. Každý se tak můžete přenést ze všední reality do drsné, ale romantické atmosféry Divokého Západu.

Doprava

Možnost vlakem, autobusem , autem - parkoviště před objektem

Tip

Zima 2011-12

V zimním středisku Jasná v Nízkých Tatrách jsou každoročně ideální podmínky pro lyžování. Pro lyžaře jsou připravena propojená střediska Chopok sever a Chopok Juh, která nabízejí téměř 34 kilometrů sjezdových tras jak pro začátečníky, tak i pro náročné. Ve středisku jsou také freeridové zóny, snowboard park a nechybí ani běžecké tratě. Pro sezónu 2009-10 je připravena zcela nová 8-místná kabinková lanovka Otupné - Brhliská s kapacitou 2.400 lidí za hodinu, zároveň došlo k prodloužení sjezdovky č. 10 Vrbická o 890 metrů.

A po dovádění na sněhu si zájemci mohou užívat v celoročních termálních koupalištích v Tatralandii nebo třeba v aquaparku v Bešeňové.

Nabídka na celoroční vyžítí je opravdu bohatá:

1. Lyžování Jasná
2. Koupele Tatralandia, Bešeňová, Svatý Ján
3. Demänovské jeskyně
4. pěší a cykloturistika