Praha

Praha je hlavní a současně největší město České republiky a 14. největší město Evropské unie. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, vláda, ústřední státní orgány a vrchní soud. 

Centrum se rozkládá v údolí Vltavy a jejích přítoků. Jejich erozní činnost vymodelovala členitý reliéf, nejnižším bodem je hladina Vltavy u Suchdola (177 m n. m.), nejvyšším pak nevýrazný vrch Teleček mezi Sobínem a Chrášťany (399 m n. m.). V centru je výrazný vrchol Petřín (327 m n. m.) s rozhlednou z roku 1891, strmě se zdvihající od Vltavy.

Zároveň je Praha také vysoce ekonomicky vyspělým a bohatým regionem s výjimečně vysokou životní úrovní, přičemž tímto vyniká nejen nad české, ale i nad evropské standardy.

Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat a králů, římsko-německých císařů a hlavním městem Československa. V současnosti má zhruba 1,3 milionu obyvatel.

Praha si vysloužila několik přívlastků, například Praha matka měst či Praha...

Více informací

Počasí

Fotogalerie

       

Praha - ubytování

Apartment Amandment
Praha
cena od
Apartment House Žižkov ***
Praha
cena od
Garden pension Villa Maria
Praha 6 - Řepy
cena od
Golden Golem HOTEL
Praha 8
cena od
HOTEL PAWLOVNIA
Praha 8
cena od
Penzion Větrný mlýn Praha
Praha 6
cena od
A. V. Pension Praha
Praha 4
cena od
Hotel WHITE HOUSE
Praha
cena od
PENZION INKA
Praha 5 - Řeporyje
cena od
PENZION V ROKLÍCH
Říčany
cena od
1.Republic hotel
Praha
cena od
1500 Kč
ALBION HOTEL
Praha 5
cena od
500 Kč
Další ubytovací zařízení