Krušné Hory

Krušné hory, dříve též Rudohoří (německy Erzgebirge), jsou geomorfologický celek a pohoří podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Tvoří souvislé horské pásmo o délce 130 km a průměrné šířce 40 km.


Údolí Svatavy odděluje na západě Krušné hory od Smrčin, resp. Elstergebirge a Vogtlandu. Na severovýchodě na Krušné hory navazuje u Krásného Lesa a Nakléřovského průsmyku Děčínská vrchovina (hranice mezi oběma celky tedy leží přibližně v místech, kudy je vedena dálnice D8 do Saska). Z jihu jsou ostře ohraničeny údolím Ohře, ve východní části pak Mosteckou pánví. Severní hranice je vzhledem k pozvolnému klesání obtížně definovatelná. Z geologického hlediska leží až na úrovni Collmbergu (312 m). Vrchovina mezi Chemnitzem a Zwickau se obvykle označuje jako Erzgebirgsvorland (Krušnohorské podhůří).

Nejvyššími vrcholy podle nadmořské výšky jsou Klínovec (1244 m), Fichtelberg (1214 m) a Božídarský Špičák (1115 m). Podle prominence je pořadí na prvním a druhém místě stejné, ale třetí nejprominentnější horou je Zaječí hora, jedna z nejnižších krušnohorských tisícovek, ale zároveň nejvyšší hora okrsku Přebuzská hornatina.

Více informací

Počasí

Fotogalerie

            

Krušné Hory - ubytování

HORSKÝ HOTEL ARNICA
Háj pod Klínovcem 161
cena od
Hotel Hubert
Františkovy Lázně
cena od
Hotel Růže
Karlovy Vary 1
cena od
PENSION U KRBU
Mikulov
cena od
Penzion u Krtka
Kraslice
cena od
HORSKÁ CHATA KOVÁŘSKÁ BOUDA
Přebuz
cena od
Hotel Clochard
Chomutov
cena od
Penzion Abertham
Abertamy
cena od
PENZION POD KOMÍNEM
Skalná
cena od
PENZION U RYBNÍKA
Mariánská
cena od
APARTMÁNY AGÁTA Abertamy s.r.o.
Abertamy
cena od
Apartmány Klínovec
Loučná pod Klínovcem
cena od
Další ubytovací zařízení