Krušné Hory

Krušné hory, dříve též Rudohoří (německy Erzgebirge), jsou geomorfologický celek a pohoří podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Tvoří souvislé horské pásmo o délce 130 km a průměrné šířce 40 km.


Údolí Svatavy odděluje na západě Krušné hory od Smrčin, resp. Elstergebirge a Vogtlandu. Na severovýchodě na Krušné hory navazuje u Krásného Lesa a Nakléřovského průsmyku Děčínská vrchovina (hranice mezi oběma celky tedy leží přibližně v místech, kudy je vedena dálnice D8 do Saska). Z jihu jsou ostře ohraničeny údolím Ohře, ve východní části pak Mosteckou pánví. Severní hranice je vzhledem k pozvolnému klesání obtížně definovatelná. Z geologického hlediska leží až na úrovni Collmbergu (312 m). Vrchovina mezi Chemnitzem a Zwickau se obvykle označuje jako Erzgebirgsvorland (Krušnohorské podhůří).

Nejvyššími vrcholy podle nadmořské výšky jsou Klínovec (1244 m), Fichtelberg (1214 m) a Božídarský Špičák (1115 m). Podle prominence je pořadí na prvním a druhém místě stejné, ale třetí nejprominentnější horou je Zaječí hora, jedna z nejnižších krušnohorských tisícovek, ale zároveň nejvyšší hora okrsku Přebuzská hornatina.

Více informací

Počasí

Fotogalerie

            

Krušné Hory - ubytování

APARTMÁNY AGÁTA Abertamy
Abertamy
cena od
APARTMÁNY POD HRADEM
Skalná
cena od
Pension Sunset
Nová Role
cena od
PENZION POD KOMÍNEM
Skalná
cena od
PENZION TRAMPSKÁ BOUDA
Abertamy
cena od
Penzion u Krtka
Kraslice
cena od
Apartmány na Klínovci
Loučná pod Klínovcem
cena od
HORSKÁ CHATA KOVÁŘSKÁ BOUDA
Přebuz
cena od
HORSKÝ HOTEL ARNICA
Háj pod Klínovcem 161
cena od
Hotel Clochard
Chomutov
cena od
Hotel Hubert
Františkovy Lázně
cena od
Hotel Růže
Karlovy Vary 1
cena od
Další ubytovací zařízení