Krkonoše

Krkonoše, někdy též označované (společně s Hrubým Jeseníkem a Králickým Sněžníkem) jako Vysoké Sudety, jsou geomorfologickým celkem a nejvyšším pohořím České republiky a celého masivu Sudet. Leží v severních Čechách a na jihu polské části Slezska. Nejvyšší horou Krkonoš je Sněžka (1602 m). Podle pověstí střeží Krkonoše bájný duch Krakonoš.

Geomorfologie:
Krkonošský hřeben je dlouhý 35 km a začíná na západě v Novosvětském sedle (888 m) a končí na východě v Královeckém sedle (516 m). Vrcholové partie pohoří jsou ploché a na severovýchod spadají prudce do Polska. Na opačné straně, na jihozápadě, jsou svahy rozděleny hlubokými dolinami do nichž spadají podstatně mírněji. Krkonoše se dělí na Krkonošské rozsochy, Krkonošské hřbety a Vrchlabskou vrchovinu.
 
Vrcholy:
Z dvaceti nejvyšších vrcholů České republiky leží 15 z nich právě v Krkonoších. Celkem se v české části Krkonoš nachází 54 hlavních vrcholů vyšších 1000 metrů a 16 bočních rozsoch přesahujících tisícimetrovou hranici. Některé z těchto vrcholů leží přímo na česko-polské hranici (mj. Sněžka) nebo i na polském území nedaleko hranice (Vysoká pláň). Mezi polské tisícovky jsou zařazeny vrcholy, ležící na polském území více než 100 m za státní hranicí. 

Více informací

Počasí

Fotogalerie

               

Krkonoše - ubytování

DAVID WELLNESS HOTEL
Harrachov 188
cena od
HORSKÝ HOTEL VLTAVA
Strážné 194
cena od
Hotel PROM
Svoboda nad Úpou
cena od
PENSION IMLAUF
Vrchlabí 4
cena od
PENSION SLUNKO
Prostřední Lánov 86
cena od
Penzion Květa
Pec pod Sněžkou
cena od
Privat 308 Janské Lázně
Janské Lázně
cena od
RESIDENCE KOVÁRNA
Pec pod Sněžkou
cena od
RESIDENCE POST
Pec pod Sněžkou 354
cena od
Vila Hořičky
Hořičky 88
cena od
Apartmány Černý Důl
Černý Důl
cena od
Čapkův statek - penzion
Hořičky
cena od
Další ubytovací zařízení