Krkonoše

Krkonoše, někdy též označované (společně s Hrubým Jeseníkem a Králickým Sněžníkem) jako Vysoké Sudety, jsou geomorfologickým celkem a nejvyšším pohořím České republiky a celého masivu Sudet. Leží v severních Čechách a na jihu polské části Slezska. Nejvyšší horou Krkonoš je Sněžka (1602 m). Podle pověstí střeží Krkonoše bájný duch Krakonoš.

Geomorfologie:
Krkonošský hřeben je dlouhý 35 km a začíná na západě v Novosvětském sedle (888 m) a končí na východě v Královeckém sedle (516 m). Vrcholové partie pohoří jsou ploché a na severovýchod spadají prudce do Polska. Na opačné straně, na jihozápadě, jsou svahy rozděleny hlubokými dolinami do nichž spadají podstatně mírněji. Krkonoše se dělí na Krkonošské rozsochy, Krkonošské hřbety a Vrchlabskou vrchovinu.
 
Vrcholy:
Z dvaceti nejvyšších vrcholů České republiky leží 15 z nich právě v Krkonoších. Celkem se v české části Krkonoš nachází 54 hlavních vrcholů vyšších 1000 metrů a 16 bočních rozsoch přesahujících tisícimetrovou hranici. Některé z těchto vrcholů leží přímo na česko-polské hranici (mj. Sněžka) nebo i na polském území nedaleko hranice (Vysoká pláň). Mezi polské tisícovky jsou zařazeny vrcholy, ležící na polském území více než 100 m za státní hranicí. 

Více informací

Počasí

Fotogalerie

                

Krkonoše - ubytování

Chata VIKTORKA
Pec pod Sněžkou
cena od
DVORSKÁ BOUDA
Strážné
cena od
Hotel ESPRIT
Špindlerův Mlýn
cena od
HOTEL MAXOV
Josefův Důl
cena od
HOTEL**** HORIZONT
Pec pod Sněžkou
cena od
PENSION IMLAUF
Vrchlabí 4
cena od
PENSION SLUNKO
Prostřední Lánov 86
cena od
PENZION ANNA
Rokytnice nad Jizerou
cena od
PENZION VÁPENKA
Horní Albeřice 13
cena od
Čapkův statek - penzion
Hořičky
cena od
Hotel ASTRA
Špindlerův Mlýn
cena od
APARTMÁNY HORNÍ MÍSEČKY 1035 M.N.M.***
Vítkovice v Krkonoších
cena od
Další ubytovací zařízení