Krkonoše

Krkonoše, někdy též označované (společně s Hrubým Jeseníkem a Králickým Sněžníkem) jako Vysoké Sudety, jsou geomorfologickým celkem a nejvyšším pohořím České republiky a celého masivu Sudet. Leží v severních Čechách a na jihu polské části Slezska. Nejvyšší horou Krkonoš je Sněžka (1602 m). Podle pověstí střeží Krkonoše bájný duch Krakonoš.

Geomorfologie:
Krkonošský hřeben je dlouhý 35 km a začíná na západě v Novosvětském sedle (888 m) a končí na východě v Královeckém sedle (516 m). Vrcholové partie pohoří jsou ploché a na severovýchod spadají prudce do Polska. Na opačné straně, na jihozápadě, jsou svahy rozděleny hlubokými dolinami do nichž spadají podstatně mírněji. Krkonoše se dělí na Krkonošské rozsochy, Krkonošské hřbety a Vrchlabskou vrchovinu.
 
Vrcholy:
Z dvaceti nejvyšších vrcholů České republiky leží 15 z nich právě v Krkonoších. Celkem se v české části Krkonoš nachází 54 hlavních vrcholů vyšších 1000 metrů a 16 bočních rozsoch přesahujících tisícimetrovou hranici. Některé z těchto vrcholů leží přímo na česko-polské hranici (mj. Sněžka) nebo i na polském území nedaleko hranice (Vysoká pláň). Mezi polské tisícovky jsou zařazeny vrcholy, ležící na polském území více než 100 m za státní hranicí. 

Více informací

Počasí

Fotogalerie

                

Krkonoše - ubytování

Biofarma Pod Hájkem
Horní Branná
cena od
DAVID WELLNESS HOTEL
Harrachov 188
cena od
Hotel PROM
Svoboda nad Úpou
cena od
LIBERECKÁ BOUDA
Dolní Dvůr
cena od
PENZION U KOTLE
Horní Mísečky 137
cena od
RELAX HOTEL BÁRA ***
Benecko
cena od
Penzion Květa
Pec pod Sněžkou
cena od
Privat 308 Janské Lázně
Janské Lázně
cena od
APARTMÁNY HORNÍ MÍSEČKY 1035 M.N.M.***
Vítkovice v Krkonoších
cena od
CHATA SEDMIDOLÍ
Špindlerův Mlýn
cena od
Hotel Hořec
Pec pod Sněžkou
cena od
Hotel Martin & Kristýna
Špindlerův Mlýn
cena od
Další ubytovací zařízení