Další novinky

Žluté lázně v Praze Podolí budou ve středu 23. května 2018 již
BAV SE JAKO KAPITÁN! 8. ročník jednodenního festivalu Vltava Open
Květnové víkendy jsou již tradičně ideální příležitostí
Vodácký maraton na řece Berounce patří k oblíbeným podnikům
Volkswagen maratonský víkend se koná každoročně v našem

Zahájení lázeňské sezony - Karlovy Vary

Na počátku měsíce května se v západočeském lázeňském městě Karlovy Vary, odehrává tradiční „Zahájení lázeňské sezony“, které si svou kreativitou a návštěvnickou atraktivitou získalo mezi místními obyvateli nebývalou popularitu.

Lázeňská sezóna začíná

Během tří dnů se můžete těšit na bohatý kulturní a doprovodný program, které svou návštěvou jako obvykle poctí mnoho populárních osobností. Mezi nejlákavější body programu patří historický průvod Karla IV. po centru města a následné svěcení místních léčebných pramenů. Pestrou přehlídkou plnou barev pak je i sobotní galavečer v Grandhotelu Pupp,zakončeném ohňostrojem.

V rámci slavností jistě oceníte i řemeslný jarmark, rozličné hudební vystoupení a další společenské akce. S akcemi širokého zaměření a různorodého obsahu se můžete setkat na třídě T. G. Masaryka, na prostranství před hlavní poštou a hotelem Thermal, u Mlýnské kolonády, v parku malé Versailles či u Grandhotelu Pupp. Budete-li se o jednom z vybraných víkendů pohybovat v okolí tohoto malebného města, nenechte si přehlídku starobylé tradice a rozmanité současnosti ujít!

Zahájení lázeňské sezony - Karlovy Vary 2018

Karlovy Vary vstoupí o prvním květnovém víkendu do nové lázeňské sezóny. Od 4. do 6. května bude celé město žít jednou z nejvýznamnějších kulturně-společenských událostí. Pro obyvatele a návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, který si nenechá ujít i celá řada významných hostů z celého světa.

Sobotní část programu bude věnována tradičním rituálům startu sezóny v Karlových Varech, jako je svěcení pramenů papežským nunciem, slavnostní mše a průvod družiny Karla IV. městem. Městem budou znít slavnostní fanfáry ze Zámecké věže. Ani v letošním roce nebude chybět oblíbený Food Festival.

Třídenní program, v rámci kterého oslavujeme přírodní léčivé zdroje a děkujeme Karlovi IV. za založení města.

V rámci celého města bude probíhat bohatý kulturní program, jehož vyvrcholením bude průvod družiny Karla IV. městem.

Součástí oslav bude řemeslný trh a další zajímavé aktivity.

 

od do  
04.05.2018 (Pátek) 06.05.2018 (Neděle)