Další novinky

Tradiční Anenská pouť v Mnichově Hradišti od pátku 27. 7. do
12. mezinárodní setkání amatérských folklórních souborů z
Na příkaz císaře VELKOLEPÝ RYTÍŘSKÝ TURNAJ !!! AKCE ROKU
Druhý ročník LétoFestu. Opět na Hipodromu v Pardubicích.
Prvorepublikově laděná akce s bohatým kulturním a doprovodným

Víkend s integrovaným záchranným systémem - Aquapalace Praha

Policisté, záchranáři a hasiči v Aquapalace Praha
Blíží se víkend s integrovaným záchranným systémem

Druhý říjnový víkend ovládnou Aquapalace Praha policisté, záchranáři a hasiči. Děti i dospělí se mohou těšit na ukázku hasičské techniky, policejní auta a budou moci nahlédnout do záchranného vozu. Víkend s integrovaným záchranným systémem se Skupinou ČEZ však nebude jen o zábavě, ale hlavně o poučení. Návštěvníci se například dozvědí, jak správně resuscitovat, ošetřit nebezpečné zranění nebo jak se ubránit útočníkovi.

O víkendu od 7. do 8. října bude doprovodný program probíhat napříč celým Vodním světem v Čestlicích. „Návštěvníci se seznámí s činností záchranných složek, které v České republice působí. V potápěčské jámě poříční policie předvede, jak loví předměty pomocí detektoru kovu, dále si návštěvníci budou moci obléknout nehořlavé uniformy a děti i tatínci si splní dětský sen - usednou do skutečného hasičského vozu,“ říká k programu Event manažerka Aquapalace Praha Dominika Longauerová. V Paláci dobrodružství na návštěvníky čekají novinky z oblasti záchranářství. Zkušení záchranáři předvedou, jak správně resuscitovat, ošetřit nebezpečné zranění, zachovat se při uštknutí a v dalších nebezpečných situacích.

O své zkušenosti z praxe se podělí také členové hasičského sboru, lidé budou mít možnost podívat se na obrázky přímo ze zásahů. Akce se zúčastní také represivní složka Policie ČR s praktickou ukázkou sebeobrany. „Dny se záchrannými složkami se v Čestlicích nekonají poprvé, ale naopak se stávají tradicí. Vnímáme, že lidé stojí o setkání se členy záchranných složek a chtějí načerpat cenné informace, které třeba už ze školních let zapomněli a které jim v případě krizové situace mohou pomoci ochránit sebe i své bližní,“ dodává Dominika Longauerová. V prostoru před vstupem do areálu Aquapalace Praha mohou zájemci navštívit také Energy zónu Skupiny ČEZ a zapojit se do soutěže o věcné ceny.

 

Těšíme se na vás!

 Konání akce

od do  
7.10.2017 (Sobota) 7.10.2017 (Sobota)  
8.10.2017 (Neděle) 8.10.2017 (Neděle)