Další novinky

Tradiční Anenská pouť v Mnichově Hradišti od pátku 27. 7. do
12. mezinárodní setkání amatérských folklórních souborů z
Na příkaz císaře VELKOLEPÝ RYTÍŘSKÝ TURNAJ !!! AKCE ROKU
Druhý ročník LétoFestu. Opět na Hipodromu v Pardubicích.
Prvorepublikově laděná akce s bohatým kulturním a doprovodným

Přístavní slavnost - Nymburk

Prázdninové kulturní dění v Nymburku každoročně příznivě osvěžuje celodenní open air festival Přístavní slavnost, který se zde koná pravidelně od roku 2004. Vstup na něj je dobrovolný a organizátoři jej představují jako hudební festival pro všechny věkové kategorie.

Festival pro všechny věkové kategorie

Akce konaná za každého počasí nabízí přibližně desítku populárních či méně známých kapel (v minulosti např.: Wohnout, Alžbětiny Sosny, Natural či Yo Yo Band), které během sobotního programu pobaví návštěvníky v téměř nepřetržitém hudebním programu. Příjemným bonusem pro návštěvníky je i bohatý doprovodný program, zahrnující vystřihování portrétů, plavbu lodí „Kolinea“, dětskou mobilní mašinku či dostatek občerstvovacích a nákupních stánků (kvalitní zlatavý mok zajišťuje pivovar Nymburk). Celá akce je pořádána Městským kulturním střediskem pod záštitou města Nymburk. 

Přístavní slavnost 2017

Ročník 2017 bude již čtrnáctou Přístavní slavností a nitkou, jenž se povine mezi hudebním programem, který je skutečnou páteří akce, bude ženský hudební element. Tedy mnohovrstevnost, hloubka, hudební intuice. Jinou ženskost vnáší do muziky bubenice Pája Táboříková se svojí kapelou PayaNoia, zcela v jiných jinotajích se vyjadřuje Olga Königová s kapelou Ille. Ostatně i v dopoledním bloku muziky, který cílí zejména na menší festivalové návštěvníky, bude element ženy zastoupen v Křikadlech Karolíny Kamberské. Dívčí publikum tedy necháme souznít a mužské vcítit se. Věříme, že společným pólem nad hradbami bude spokojnost a dobrá nálada a dobrá muzika. 

Konání akce

od do  
5.8.2017 (Sobota) 5.8.2017 (Sobota)