ANNABERG**** ROUBENKY

ANNABERG**** ROUBENKY

78811 Kouty nad Desnou č.p 18, 19

mobil: +420 777 121 043
e-mail: info@ubytovanikouty.com
web: www.roubenkyannaberg.cz

Sledujte nás na Facebooku


Výlety v okolí

Bludov
Obec s dominantou renesančního zámku, postaveného na místě
Branná
V nádherném údolí Branné jako skutečná brána do
Ruda nad Moravou
Kdysi významná hornická obec a středisko bohatého panství.
Staré Město
Původní název obce Goldek (Zlatý roh či kout) připomíná
Velké Losiny
Zámek ve Velkých Losinách je považován za klenot moravské
MOŽNÉ AKTIVITY V OKOLÍ:

VÝLETY:


Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně
PVE
(Přečerpávací vodní elektrárna) DLOUHÉ STRÁNĚ - třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě, zároveň nejrozsáhlejší vodní energetické dílo a jediná přečerpávací vodní elektrárna na území ČR. Její stavba byla zahájena v květnu 1978, počátkem 80.let byla stavba dočasně utlumena ...

Muzeum papíru a Ruční papírna – Velké Losiny
V současné době patří ruční papírna ve Velkých Losinách mezi nejstarší provozované ruční papírny v Evropě pracující na komerční bázi. Její výrobky jsou prodávány nejen na tuzemském trhu, ale jsou také vyváženy do celého světa. V objektu papírny je kromě Muzea ručního papíru zřízena i galerie, v jejíchž prostorách jsou prezentována výtvarná díla spjatá s ručním papírem nebo se zdejším regionem.

Karlova Studánka - klenot Jeseníků
Karlova Studánka je lázeňská obec ležící v okrese Bruntál. Má 226 obyvatel, její katastrální území má rozlohu pouhých 46 hektarů. Se svou nadmořskou výškou 800 m n. m. je nejvýše položenou obcí bruntálského okresu.

Kouty nad Desnou skiareál - ubytování v roubenkách Annaberg

Ski areál Kouty je nové lyžařské středisko, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, obci Loučná nad Desnou, místní části Kouty nad Desnou umístěné v 1100m n.m.

Ski areál Kouty je nové stále se rozrůstající lyžařské středisko, které se rozprostírá v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Jedná se o největší ski areál na Moravě, díky moderní šestisedačkové lanovce nečekáte ve frontě ani v tom největším náporu lyžařů. Celková přepravní kapacita lanovky činí 3 200 osob za hodinu, přičemž čas jízdy na samotný vrchol sjezdovky trvá necelých sedm minut. Ski areál Kouty má pro své návštěvníky připraveny čtyři sjezdovky, z nichž dvě jsou dlouhé přes dva kilometry s převýšením přes 500m. Dobří lyžaři určitě ocení ojedinělou šířku sjezdovek, jejich náročnost a členitost. Nechybí ani večerní lyžování při umělém osvětlení, které je od 18:00 do 21:00 hodin. Celková délka sjezdovek je 11,5km. Dětem je určen pojízdný pás v areálu Lyžařské školy Heliaschool kde pod vedením zkušených instruktorů rostou nový lyžaři. Pro běžkaře jsou zajištěny upravené běžecké tratě v nadmořské výšce 1100 – 1300m.n.m. po vrstevnicích v okolí Mravenečníku a horní nádrže PVE Dlouhé Stráně.

Při nedostatku přírodního sněhu je areál vybaven na všech sjezdovkách moderním a výkonným zasněžováním které garantuje kvalitní lyžování až do jara.

Ski areál Kouty disponuje půjčovnou, servisem a testcentrem lyží a snowboardů, několika restauracemi, fastfoodem, pizzerií a sportbarem s boolingovými dráhami.

Termální koupaliště Velké Losiny
Přijeďte se vykoupat v léčivé termální vodě, která příznivě působí na pohybové, nervové, respirační, kožní a oběhové nemoci. Koupaliště je položeno uprostřed lázeňského parku se staletými stromy a vzácnými dřevinami z celého světa. Osvěžte se ve vždy vyhřátém koupališti v lázeňském parku a udělejte něco pro své zdraví – ponořte se do místní léčivé sirovodíkové vody.

Relaxcentrum Kolštejn
Vytváříme svět, kam Vaše starosti nepatří. Nejlepší wellness hotel Olomouckého kraje roku 2012 a 2013. Kouzelné prostředí je umístěno ve sklepních prostorách. Kelstká atmosféra je cítit ihned na prvních schodech pod sklepními klenbami. Romantikou zářící prostory jsou laděny do přírodních materiálů dřeva a kamene.

Diana Velké Losiny
Široká nabídka sportovního vyžití ve Wellness hotelu Diana i v okolí Velkých Losin a Jeseníků. Wellness centrum v hotelu Diana mohou navštívit hosté z blízkého okolí Velkých Losin a také hosté, kteří přijeli do Jeseníků na dovolenou. O Vaši příjemnou relaxaci a sportovní vyžití se postará profesionálně školený personál.

Welly Sport Relax Šumperk
Welly Sport Relax centrum v šumperku nabízí svým hostům ricochet, fotbal 2v2, stolní tenis, finskou saunu, infra saunu, eukaliptovou parní saunu, bazén, vířivku, solnou jeskyni, solárium, kardio zónu, fitness, vibrační plošiny, aerobní sál a mnoho dalšího. 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto