UBYTOVÁNÍ LIPTOV - APARTMÁNY

UBYTOVÁNÍ LIPTOV - APARTMÁNY

Kolomana Sokola
031 01 Liptovský Mikuláš

mobil: +420 724 005 447
e-mail: info@ubytovaniliptov.sk
web: www.ubytovaniliptov.sk

Sledujte nás na Facebooku


Výlety v okolí

Demänovská jeskyně
Demänovské jaskyne tvoří najvětší soustavu jeskýň na
Oravská přehrada
Oravská přehrada (slovensky Oravská priehrada) je přehradní
Oravský hrad
Oravský hrad je jeden z nejznámějších hradů na Slovensku.
Ťerchová
Terchová je obec na severu Slovenska v okrese Žilina. Je
Velký Rozsutec
Velký Rozsutec je nejvýraznější hora nacházející se v
Vlkolínec
Vlkolínec je jedna z městských částí slovenského města
MOŽNOSTI V OKOLÍ:

Liptov


Liptov má rozlohu více jak 2000 km2. Hospodářskými a kulturními centry Liptova jsou Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok. Téměř polovinu celkové plochy Liptova tvoří lesy. Vyvěrá tu mnoho kyselek a teplých minerálních pramenů - především v obcích Bešeňová, Likavka, Kvačany, Žiar, Pribylina, Závažná Poruba, Liptovský Ján a jinde. Region je známý také léčebnými koupelemi.

Oblast Liptova je bohatá na kulturní památky a je charakteristická svéráznou lidovou architekturou a folklórem. Liptov obklopují největší hory na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severu, Nízke Tatry na jihu, Veľká Fatra na západě a Popradská kotlina na východě. Liptovem protéká řeka Váh v délce 43,5 km a jeho přítok Belá. Nachází se tu známá přehrada Liptovská Mara. Vedle lyžování a turistiky tento region nabízí také méně tradiční sporty jako je paragliding, rafting, jízda na koni, speleoservis, vyhlídkové lety, horolezectví, cyklistika, myslivectví, rybářství. Známé jsou termální koupaliště v Bešeňové a Liptovském Jánu. V zimní sezóně jsou vyhledávanými zimnými středisky Demänovská dolina, Maliné, Jasná, Chopok, Bocká dolina, Jánska dolina. Na Liptove se nacházejí tři nejkrásnější zpřístupněné jeskyně na území Slovenska.

Volný čas na Liptově

Liptov poskytuje nepřeberné množství lyžarských terénů pro všechny kategorie lyžařů. Kromě sjezdového lyžování oplývá Liptov bohatými možnostmi na lyžařskou turistiku, skialpinismus a běžecké lyžování. Nejvýznamnější strediska zimních sportů se nacházejí v lokalitě Demänovská Dolina - Jasná, Malinnô Brdo - Skipark Ružomberok a Park snow Donovaly. Pro méně náročné je v nabídce množství menších lyžařských středísek. Skvěle si zalyžujete 12 km od Liptovského Mikuláše v městečku Liptovský Ján. Modernizuje se také vybavení střediska v obci Liptovské Revúce. Nedaleko Liptovského Mikuláše sa nacházejí lyžařské vleky Podbreziny, Opalisko - Závažná Poruba, Žiar Dolinky.

Liptov také nabízí široké možnosti turistiky díky výhodné poloze a přírodním krásám. Návštevníci si mohou vybrat ze širokého spektra různě náročných turistických tras, cykloturistiky a vodní turistiky. Liptov obklopují největší hory na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severu, Nízke Tatry na jihu, Veľká Fatra na západě a Popradská kotlina na východě. Orientaci v terénu ulehčují značené chodníky.

Na Liptově funguje díky velkému množství teplých minerálních pramenů několik známých koupelí a termálních koupališť. Mezi nejvýznamnější patří termální koupaliště Bešeňová, které je plněno horkými prameny léčivých vod o teplotě 60,5°C. Působí blahodárně na pohybové a dýchací ústroje, urologické problémy a má příznivé kosmetické účinky. Dalším je Aquapark Tatralandia, který leží severně od přehrady Liptovská Mara a je vzdálený jen 2 kilometry od Liptovského Mikuláše. Díky termální vodě areál funguje celoročně. V současné době Tatralandia nabízí 23 toboganových drah a tobogánů, z toho 4 fungují celoročně. Navíc nabízí adrenalinové lanové centrum.

Nejvýznamnějším letním rekreačním střediskem v regionu je přehradní nádrž Liptovská Mara. Jsou zde možnosti koupání, surfování, jachtingu, raftingu nebo třeba windsurfingu.

Návštěvníci Liptova mohou také obdivovat krásu podzemního světa jeskyní. Jedinečnost tvarů krápníkové výzdoby různých barev a křehké krásy, mohutné krápníkové či ledové útvary dokumentují obrovskou sílu přírody. Na Slovensku je známych více jak 4000 jeskyní, pro veřejnost je jich zpřístupněných 12 a na území Liptova tři z nich. Liptov je na krásy podzemních jeskyní mimořádně bohatý a díky tomu se region také nazývá jako Liptovský kras. Na severní straně Nízkých Tater v Demänovské doline se nachází Demänovský kras, ve kterém dominuje Demänovský jeskyňový systém dlohý asi 35 km. V Demänovské doline jsou zpřístupněné dvě jeskyně - Demänovská ledová jeskyně a Demänovská jeskyně svobody. Ta druhá patří mezi nejkrásnější zpřístupněné jeskyně v Evropě.

Dupot koní, vůni střelného prachu a šarm kankánových tanečnic můžete zažít v největším přírodním zábavním středisku na Slovensku Western City Šiklově Mlýnu. Každý se tak můžete přenést ze všední reality do drsné, ale romantické atmosféry Divokého Západu.
foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto