Biofarma Pod Hájkem

Horní Branná 117, Horní Branná ( Zobrazit mapu)

Poloha

Nabízíme kvalitní ubytování v areálu ekologické farmy - v krásné obci Horní Branná - na úpatí Krkonoš. Obec se nachází mezi dvěma turistickými centry - městečkem Jilemnice a Vrchlabí.

        Pro větší skupiny  nabízíme pronájem  celé rekreační chalupy s názvem Chata Pod Hájkem. Chata disponuje 16 ti lůžky v pěti ložnicích, společenskou místností a vlastní kuchyní. 

        Pro menší skupinky a  náročnější klientelu  nabízíme ubytování v rodinných apartmánových pokojích v  Penzionu Pod Hájkem.  Oba objekty jsou od sebe vzdáleny cca 50 m.   V přízemí Penzionu je prostorná nekuřácká farmářská restaurace, určená ke stravování nejen hostů z Penzionu, ale i hostů z Chaty Pod Hájkem.

 Vaříme z lokálních surovin pravou domácí kuchyni, kterou ocení milovníci zdravé stravy i milovníci poctivého jídla z masa. Muží ocení fortelnou "chlapskou" stravu z hovězího masa, pro ženy jsou připravena jídla ze zeleniny, obilnin a pseudoobilnin, dětem uvaříme chutná lehká jídla z telecího masa. Maso je z faremního bio-chovu. Ostatní suroviny pocházejí převážně od dalších spřátelených farem.

 

Popis

POPIS UBYTOVÁNÍ:

Nabízíme kvalitní ubytování v areálu ekologické farmy - v krásné obci Horní Branná - na úpatí Krkonoš.

Obec se nachází mezi dvěma turistickými centry - městečkem Jilemnice a Vrchlabí.

Pro větší skupiny nabízíme pronájem celé rekreační chalupy s názvem Chata Pod Hájkem.

Chata disponuje:

16 ti lůžky v pěti ložnicích, společenskou místností a vlastní kuchyní. 

Pro menší skupinky a  náročnější klientelu nabízíme ubytování v rodinných apartmánových pokojích v  Penzionu Pod Hájkem.

Oba objekty jsou od sebe vzdáleny cca 50 m.  

STRAVOVÁNÍ:

V přízemí Penzionu je prostorná nekuřácká farmářská restaurace, určená ke stravování nejen hostů z Penzionu, ale i hostů z Chaty Pod Hájkem.  Vaříme z lokálních surovin pravou domácí kuchyni, kterou ocení milovníci zdravé stravy i milovníci poctivého jídla z masa. Muží ocení fortelnou "chlapskou" stravu z hovězího masa, pro ženy jsou připravena jídla ze zeleniny, obilnin a pseudoobilnin, dětem uvaříme chutná lehká jídla z telecího masa. Maso je z faremního bio-chovu. Ostatní suroviny pocházejí převážně od dalších spřátelených farem.

Chata Pod Hájkem:

Chata se nachází také v areálu biofarmy. Je vhodná k ubytování větší skupinky lidiček (5 ložnic, 16 lůžek + 4 přistýlky).

Má samostatný příjezd a velkou zahradu, parkování pro 6 aut.

V letním období můžete na zahradě využít zastřešenou pergolu s grilem a ruskými kuželkami. Součástí objektu je velká zahrada s krytým bazénem.

V chladném období můžete využít služeb našeho samostatně stojícího  wellness - vířivka pro 4-6 osob, infrasauna pro 2 - 4 osoby, sprcha, lehátka, saunová prostěradla. Wellness není součástí ceny za pronájem chaty, je účtováno zvlášť a současně je určeno i pro hosty penzionu.

Přízemí:  společenská místnost - jídelní stoly a židle pro 20 osob, BTV, stolní fotbal, kuchyně - el. sporák, mikrovlnka, myčka nádobí, varná konvice, kávovar, lednice, mraznička, topinkovač, nádobí, koupelna - WC, vana, umyvadlo, pračka.

Patro:
5 ložnic - 1x dvoulůžková, 2x třílůžková (jednolůžko + palanda), 2x čtyřlůžková (dvoulůžko + palanda). Celkem 16 lůžek, možno přidat 4 přistýlky, WC, koupelna (vana, umyvadlo).
Zastřešená pergola: zahradní nábytek, gril, ruské kuželky
Zahrada: dětské houpačky, skluzavka, prolézačka, trampolína, krytý bazén 4x8 m
Parkoviště: pro cca 6 osobních aut
Wellness :  infrasauna, vířivka, sprcha, odpočívárna (wellness je pronajímáno zvlášť)
Celý areál je oplocen.

Penzion Pod Hájkem:

Penzion disponuje 3 rodinnými apartmány.

VYBAVENÍ APARTMÁNŮ:

Každý apartmán má 2 ložnice (hlavní ložnici a ložnici v mezonetu) s vlastním sociálním zařízením (koupelna se sprchou, umyvadlem a WC). Apartmány jsou umístěny v prvním patře penzionu. V přízemí je prostorná nekuřácká restaurace, která slouží ke stravování hostů ubytovaných areálu farmy. Jiní hosté nemají do restaurace přistup. Parkování je zajištěno před penzionem. Celý areál je oplocen.

Ubytování je poskytováno se snídaní či polopenzí, lze dojednat i plnou penzi, tj. včetně obědů nebo obědových balíčků. Vaříme z lokálních surovin poctivou domácí kuchyni. Použité suroviny jsou buď přímo z farmy a nebo od dalších spřátelených faremních dodavatelů.

Vybavení apartmánů:
Dva apartmány mají v hlavní ložnici velké dvoulůžko a 2 samostatná lůžka, v mezonetu dvoulůžko a 1 samostatné lůžko (celkem tedy 7 lůžek). Jeden apartmán má v hlavní ložnici velké dvoulůžko a 1 samostatné lůžko, v mezonetu 1 velké dvoulůžko a 1 samostatné lůžko - celkem 6 lůžek. Všechny pokoje mají samostatnou koupelnu s WC, šatní skříň, zrcadlo, věšáky, noční stolek, taburetky. Hosté mohou využívat samostatně stojícího wellness - s vířivkou, infrasaunou a odpočívárnou. Dále je u penzionu venkovní posezení (zahrádka), dětské hřiště a venkovní krytý bazén.

RELAX - WELLNESS:

Nově vybudované wellness sestává z infrasauny, vířivky, sprchy a odpočívárny.

Pro jeho užití stačí pouze požádat, my Vám wellness otevřeme, přidáme saunová prostěradla a Vy můžete relaxovat. Obzvláště v sychravém podzimním a mrazivém zimním počasí přijde vhod příjemné prohřátí v našem wellness.

Venkovní posezení, bazén
Od jara do podzimu je pro ubytované hosty k dispozici venkovní krytý vyhřívaný bazén, zastřešená pergola s posezením, dětské hřiště, travnatá plocha.


ORGANIZUJEME:

Rauty, svatby, vzdělávání
Prostory na naší farmě jsou ideálním místem k pořádání soukromých i firemních oslav a večírků.  Zajistíme pro Vás dle Vašich požadavků slavnostní hostiny, třídní srazy, společenské rauty, zázemí pro vzdělávání.

Dále zajišťujeme různé vzdělávací aktivity, týkající se problematiky venkova, farmaření, zdravého životního stylu,  vaření a pečení z regionálních surovin

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

CENÍK UBYTOVÁNÍ 2018:

Základní cena - ubytování se snídaní - podle počtu obsazených lůžek v jednotlivých apartmánech:

1 osoba v apartmánu ... 810 Kč /osoba /noc

2 osoby v apartmánu ... 745 Kč /osobu /noc

3 osoby v apartmánu ... 685 Kč /osobu /noc

4 - 7 osob v apartmánu ... 620 Kč /osobu /noc

Přistýlka ... 520 Kč /osobu / noc (max 1 do apartmánu)

Vánoční a silvestrovský pobyt (od 23.12.2018 do 3.1.2019) – ubytování se snídaní – podle počtu obsazených lůžek v jednotlivých apartmánech – minimální pobyt 3 noci:

1 osoba v apartmánu ... 1560 Kč /osobu/noc

2 osoby v apartmánu ... 1440 Kč/osobu/noc

3 osoby v apartmánu ... 1320 Kč/osobu/noc

4 – 7 osob v apartmánu ... 1200 Kč/osobu/noc

Přistýlka ... 1000 Kč/osobu/noc (max. 1 do apartmánu)

Příplatky - ubytování na 1 noc + 20%,

Nástup pobytu před 15 hodinou ( mezi 10:00 - 14:00 ) - příplatek 260 Kč/apartmán - pouze po předchozí domluvě

Slevy - děti do 2 let - zdarma, děti 3-10 let - 15%

Ubytovací poplatek - 5 Kč/dospělou osobu/noc

Check-in (čas příjezdu): 15:00 - 20:00 (v případě, že požadujete jiný čas - nutno předem domluvit)

Check-out (čas odjezdu): 10:00

Pronájem celého samostatně stojícího wellness (infrasauna, vířivka, sprcha, odpočívárna, saunová prostěradla) – 500 Kč/1 hodinu – bez ohledu na počet osob. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme přítomnost minimálně 2 osob. (Wellness není volně přístupné, pouze po dohodě s ubytovatelem a na základě úhrady poplatku).

Wellness je k dispozici od poloviny září do poloviny května (popřípadě dle dohody).

Venkovní bazén je k dispozici od poloviny května do poloviny září

Aktivity

MOŽNOSTI:


Aktivity, které můžeme zájemcům nabídnout:

- Prohlídky s výkladem,

- Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků,

- Pobytový vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků.

Všechny programy zahajujeme prohlídkou farmy, ustájení zvířat a základními informacemi o chodu farmy, co obnáší a přináší ekologické hospodaření - odbornost výkladu je volena dle věkové kategorie účastníků. Podle počasí následuje prohlídka pastvin, polí, v případě dvoudenního kurzu je možnost prohlídky obhospodařovaných pozemků v Krkonošském národním parku (chráněné rostliny a živočichové).

Volitelná témata programu:

Zpracování bioprodukce na farmě - pečení kváskového chleba.

Vaření na farmě - tradiční domácí pomalé vaření podle našich babiček s využitím dostupných surovin.

Péče o půdu - šetrné a nešetrné zacházení s půdou, složení půdy, půdní organizmy.

Péče o zvířata - dobré životní podmínky zvířat - podmínky a přínos ekologického způsobu chovu, co dávají zvířata lidem a co lidé zvířatům.

Pěstování plodin za zemědělské půdě - osevní postupy, využití pěstovaných plodin na farmě, moderní technologie při ekologickém hospodaření.

Zpracování mléka - výroba sýrů, tvarohů, jogurtů s použitím mléka ze spřátelené farmy.

Fauna a flóra na farmě - hledání nehospodářských zvířat (myši, plži, zajíci, ptactvo, žížaly, hmyz atd.) a rostlin (byliny, dřeviny, léčivky atd.).