Chalupa Pohoda pri Bešeňovej

Pod Zvonicou 1660/81, Liptovské Sliače pri Ružomberku ( Zobrazit mapu)

Poloha

Chalupa Pohoda sa nachádza v Liptovských Sliačoch,v najväčšej obci Liptova,leží na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. Ide o atraktívnu lokalitu z hľadiska dostupnosti všetkých atrakcií,ktoré Liptov ponúka.

V chotári obce Liptovské Sliače je Štátna prírodná rezervácia Sliačske travertíny s mofetovým prameňom, ktorý je hlavne v lete veľmi osviežujúci.

 

 

 

Popis

POPIS UBYTOVANIA:

Útulná chalupa POHODA sa nachádza v Liptovských Sliačoch/okres Ružomberok/,v najväčšej obci Liptova. Nájdete nás keď prejdete Ružomberok a pokračujete v smere na Liptovský Mikuláš.

Liptovské Sliače sú po prtavej strane a neprehliadnete prekrásny znak našej obce,ktorá je  folklórnou obcou s tradičnými zvykmi/ Bursa,sadenie májov,Vianočné koledovanie/

Super lokalita z hľadiska vynikajúcej dostupnosti ku všetkým atrakciám,ktoré Liptov ponúka.

Ubytovanie je vhodné pre rodiny s deťmi, partie priateľov, manželské páry

My Vám ponúkame útulné ubytovanie v súkromí,bez prítomnosti domácich v 3 samostatných štúdiách

čo je veľmi výhodné ak chcete prísť 2-3 rodinky na dovolenku alebo na víkend spoločne.

- 3 x izba**/ štúdio/ samostatné, uzamykateľné ubytovacie jednotky oddelené od seba chodbou, bez prítomnosti domácich a skladá sa :

1.- izba** /štúdio A/ 3 + 2 lôžka (plne vybavená kuchynka vrátane chladničky a el.sporáka,mikrovlnná rúra,kávovar, jedálenský stôl, samostatná kúpeľňa s WC, TV kútik,CD rádio

2. - izba** /štúdio B/ 3 + 1 lôžka (samostatná plne vybavená kuchyňa,mikrovlnná rúra, samostatná kúpeľňa a WC, TV,CD rádio

3.- izba** /štúdio C/ 2-lôžková izba,plne vybavená kuchynka,mikrovlnná rúra,samostatná kúpeľňa s WC,TV kútik

Toto štúdio má samostatný vchod 

ĎALEJ K DISPOZÍCIÍ:

K dispozícií pekne upravený dvor s oddychovou zónou
- veľký krytý altánok s posedením až pre 7-8 osôb
- gril
- ohnisko so sedením

- možnosť zapožičať kotlík na guláš na požiadanie


PRE DETI:

Detský kútik
(hračky, hojdačka, šmýkačka, malé detské pieskovisko s bazénikom, záhradná sieť, lehátko, spol. hry, el. šípky a iné...) 


ĎALŠIE MOŽNOSTI: 

parkovanie vo dvore,ktorý sa dá uzamknúť, pre 2-3 autá

parkovanie pred bránou chalupy pre 1 auto

parkovanie na obecnom parkovisku/3m/ pre 2-3 autá

Stravovanie:

Bez stravy, možnosť prípravy vlastnej stravy alebo stravovania v reštaurácii Prameň (cca 300m), potraviny (cca 200m)

Nech sa k nám vyberiete v ktoromkoľvek ročnom období, nebudete sa nudiť pretože Liptov a blízkosť Tatier,lyž.strediská,termalparky,jaskyne,skanzeny,hrady,plavba loďou,atrakcie pre deti ponúkajú prežiť nádherné chvíle s rodinou alebo priateľmi.

Tešíme sa na Vás a veľmi radi Vás privítame.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aktivity

MOŽNÉ AKTIVITY V OKOLÍ:

Kúpele Lúčky
Patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku, nachádzajú sa 14 km od Ružomberka. Na rozhraní Oravy a Liptova, v prekrásnom prostredí Chočských vrchov nájdete tiché rodinné prostredie, kvalifikovaný príjemný personál a liečivú vodu vhodnú na liečbu ženských ochorení, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových ochorení a chorôb z povolania. Novinkou sú vonkajšie bazény vyhrievané geotermálnou energiou a to bazén s teplotou vody 28° – 33°C a sedací bazén s minerálnou vodou a teplotou 36° – 38°C. S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet.

Thermal Park Gino Paradise Bešeňová
Areál parku je obľúbený pre svoju liečivú geotermálnu vodu, ktorá ma priaznivé účinky na ľudský organizmus, na pohybové ústroje, urologické a ženské choroby a kožné problémy. Vonkajší areál tvorí celkom 13 bazénov, z toho 7 je otvorených celoročne. Teplota vody v bazénoch je 24-39 °C. Geotermálna voda je v 8 bazénoch, v ostatných je čistá, ohrievaná voda. K dispozícii je 25 m plavecký bazén, bazény s toboganmi, detský bazén s atrakciami, divoká rieka, preliezačky pre deti, wellness centrum a iné.

Liptovská Mara
Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka 43 m. Liptovská Mara je pomenovaná podľa zaniknutej obce Liptovská Mara, ktorá bola spolu s ďalšími obcami zaplavená pri stavbe nádrže. Z obce sa zachoval iba gotický kostolík, ktorý sa nachádza v lokalite Havránok. Nachádza sa tu Keltské múzeum. Jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné časti boli prenesené do múzea liptovskej dediny v Pribyline. Liptovská Mara ponúka možnosť rybolovu, absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 50 miest, v lete vodné športy ako kúpanie, člnkovanie, surfovanie

Tatralandia
Je najväčší vodný park nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a v Poľsku. Vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Nachádza sa tu: 29 tobogánov rôznych tvarov a dĺžky (8 celoročných), 11 bazénov (3 sezónne bazény s ohrievanou vodou a 8 celoročných bazénov), Ostrov pirátov z Karibiku, trampolíny, saunový svet - komplex 16 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr, Wellness Paradise (masáže, zábaly, kúpele a iné procedúry), Tarzánia - prekážková lanová dráha.

Zimné športy

Malinô Brdo - SkiPark Ružomberok
Nachádza sa v krásnom prostredí Velkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. v príjemnom prostredí Hrabovskej doliny a ponúka krásne zážitky ako v zime tak i v lete. Patrí medzi najmodernejšie strediská na Slovensku, s vysokým štandardom služieb, servisným programom a starostlivosťou o zákazníka. Aj počas leta môžete využit kabínkovú lanovku, ktorou sa vyveziete priamo do strediska a odtiaľ môžete podniknút rôzne turistické prechádzky, alebo navštívit drevenú obec Vlkolínec (UNESCO). Pre milovníkov cykloturistiky sa v okolí strediska nachádza vela zaujímavých cyklotrás.

ParkSnow Liptovské Revúce
V prípade, že túžite po nádhernej lyžovačke s prekrásnym výhľadom, potom je ParkSnow tým pravým miestom pre Vás. K dispozícii je 7 technicky zasnežovaných, denne upravovaných lyžiarskych zjazdoviek určených pre všetkých milovníkov zimného športu od začiatočníkov, až po tých najnáročnejších. V stredisku s nadmorskou výškou až 1125 m.n.m. sa nachádza 5 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 3 900 os/hod. Možnosť využiť požičovňu lyží, snowbordov, skiservis ako aj lyžiarsku školu pre začiatočníkov.

Jasná Nízke Tatry- najväčšia lyžiarska aréna pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej aj južnej časti nespočetné množstvo aktivít.

Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov.

Jaskyne

Demänovská jaskyňa slobody
Nachádza sa na území Národného parku Nízke Tatry. Dosahuje dĺžku 8126 m. Z bohatej sintrovej výplne sú unikátne sintrové lekná a iné jazerné formy, ale aj excentrické stalaktity. Upútajú mohutné sintrové vodopády a stalagnáty. V jaskyni sa zistili 4 druhy netopierov. Objavili ju suchým ponorom Demänovky v roku 1921. Dĺžka sprístupneného úseku je 1800 m. V jaskyni je po celý rok stála teplota 6,1 až 7,0 °C a vysoká relatívna vlhkosť vzduchu (94 až 99 %), čím je vhodná na liečbu chorôb dýchacích ciest a alergií.

Demänovská ľadová jaskyňa
Svojou dĺžkou (1 232 m) a hĺbkou (112 m) patrí k najväčším ľadovým jaskyniam v Európe. Nikde mimo alpskej oblasti sa nenachádza viac ako 110-tisíc m3 ľadu s hrúbkou miestami väčšou ako 25 m. Najväčšia hrúbka ľadu sa udržiava vo Veľkej sieni, kde dosahuje až 26,5 m. Ľad sa zachováva vďaka tvaru jaskyne, ktorá od vchodu klesá. V jej spodnej časti sa udržiava studený vzduch, ktorý sa ani v lete neohreje nad hranicu bodu mrazu. Dĺžka prehliadkovej trasy s prevýšením 43 m je 515 m a jej absolvovanie trvá približne 30 minút.

ŠPORT A ZÁBAVA

Tenisové kurty -len 1km od nášho privátu

Ski & bike family park

Tarzánia-lanová dráha v Hrabove

Zipline Hrabovo -zjazd na lane

Rafting a splavovanie riek

Výhliadková plavba loďou na priehrade L.Mara

Keltská výprava

Cyklotrasy

Výhliadkové lety vrtuľníkom

Bobové dráhy

Ranč-jazda na koni

 

 

 

 

Tip

Relax = termalpark Gino Paradise Bešeňová len 6km od nás

Tenisové kurty priamo v našej obci

Tatrandia

Skanzen Vlkolínec = dedina zapísaná do UNESCO

Malinô Brdo = bike,príroda,lanovky

L.Mara = plavba loďou,rybolov

jaskyne Demänovská a Ľadovájaskyňa slobody

Tarzánia v Hrabovskej doline= lezenie

Cyklotrasy

Čutkovská dolina= výborné reštaurácie,rybník,salaš,cyklotrasa,turistické chodníky

hrad Likava

Magurka=najvyššie položená obec v SR

drevený kostol Svätý Kríž postavený bez jediného klinca

možnosť cyklistiky,turistika,hubárčenie,zimné športy

skanzen Pribylina

Prosiecka a Kvačaianska dolina

Vodopád Lúčky

kúpele Lúčky,Aqua Vitak park