HORSKÁ CHALUPA U KOŽEŠNÍKŮ

Sedloňov, Deštné v Orlických horách - Sedloňov čp. 88 ( Zobrazit mapu)

Poloha

Orlické hory, Deštné v Orlických horách, Sedloňov, 

Popis

POPIS UBYTOVÁNÍ:

Orlické hory, Deštné v Orlických horách, Sedloňov,


Horská chalupa U Kožešníků

Nabízíme ubytování ve stylové horské chalupě, 16 lůžek
(čtyři pokoje: 1 x třílůžkový, 4x čtyřlůžkový)
- velká plně vybavená kuchyň (plynový sporák, mikrovlnná trouba, myčka na nádobí, rychlovarná konvice, 2 x lednička, toustovač)
- 2 x WC, 2 x sprchový kout
- velká společenská místnost s BTV, SAT, DVD, rádio, stolní společenské hry

Ve společenské místnosti krb.

Zajistíme dětskou dřevěnou postýlku a dětskou židličku.


DALŠÍ MOŽNOSTI:

- dřevěné venkovní posezení se slunečníky a se zahradním krbem s udírnou
- zahradní bazén
- houpačky
- volejbalové hřiště
- dětský zahradní domek
- zahradní trampolína
- ruské kuželky

K zapůjčení jsou míče, pálky, terč na elektrické šipky.

Vedle chalupy, na pozemku Domu s apartmány, se nachází další velké travnaté hřiště s prolézačkami, houpačkami, velkou trampolínou, pískovištěm, skluzavkou.

Parkování u chalupy.

V létě k dispozici kolárna, v zimě lyžárna. Hostům poskytujeme ložní prádlo zdarma.

Chalupu pronajímáme celou, vhodné pro více rodin s dětmi, velkou rodinu nebo partu kamarádů, kteří nezkazí žádnou zábavu. Vhodné pro partu seniorů, kteří zde mohou prožít pohodovou dovolenou. Ideální pro milovníky cykloturistiky i pěší turistiky.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dům s apartmány U Kožešníků

Nabízíme ubytování v domě s apartmány, pět apartmánů po čtyřech lůžkách, možnost i 5 x přistýlka.

VYBAVENÍ POKOJŮ:

Každý pokoj má své:
- sociální zařízení spolu se sprchou
- samostatný kuchyňský kout
- lednici
- mikrovlnou troubu
- rychlovarnou konvici.

Pokoje jsou v prvním patře domu. V přízemí domu je velká společenská místnost s LCD-TV, SAT, DVD, CD, rádio, internet, mini bar (alko a nealko nápoje) a krb. Stáčecí zařízení na pivo, chlazení.

Zájemcům zajistíme nákup sudového piva. V letních měsících při grilování nebo posezení venku je možnost využít větší kuchyň v přízemí se sporákem se sklokeramickou deskou + trouba.

Dále k dispozici:

K dispozici jsou stolní společenské hry, knihovna.

Vedle domu se nachází:
- velké travnaté hřiště s dřevěnými prolézačkami
- houpačkami
- pískovištěm
- brankami na fotbal
- košem na basket
- ruské kuželky
- velký zahradní bazén
- velká dětská trampolína
- venkovní stůl pro ping pong

U domu také venkovní posezení jak pod dřevěnou pergolou tak i pod slunečníky a zahradním krbem s udírnou. K zapůjčení jsou míče, pálky, terč na elektrické šipky. Parkování u domu. V létě k dispozici kolárna, v zimě lyžárna. Našim hostům poskytujeme ložní prádlo zdarma.

Apartmány pronajímáme všechny najednou pro velkou skupinu, případně jednotlivě.

Vhodné i pro firemní akce, pro partu kamárádů i pro partu seniorů, kteří zde mohou prožít pohodovou dovolenou. Ideální pro milovníky cykloturistiky i pěší turistiky.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

CENÍK UBYTOVÁNÍ 2022:

S platností od 1. září 2021 do 1. září 2022

Měsíc -> orientační cena lůžko/noc -> týdenní pobyt od

Leden ... 150,- Kč / 15.000,- Kč
Únor + do 15. Března ... 200,- Kč / 22.500,- Kč
od 15. Března do 31. Března ... 150,- Kč / 15.000,- Kč
Duben, Květen, Červen ... 150,- Kč / 15.000,- Kč
Červenec, Srpen ... 200,- Kč / 22.500,- Kč
Září, Říjen, Listopad, ... 150,- Kč / 15.000,- Kč
1. - 15. Prosince ... 150,- Kč / 11.999,- Kč

Vánoční týden: 20 000,- Kč
Silvestrovský týden ... 400,- Kč / 45.000,- Kč

Víkend (pátek - neděle): 250,- Kč / 7.000,- Kč

+ Placení energie u měsíců:
(leden, únor, březen, prosinec) ... 100,- Kč/dřevo/den + el. energie dle spotřeby

Aktivity

MOŽNÉ AKTIVITY V OKOLÍ:

Kulturní a sportovní vyžití naleznete:

v blízkém Deštném v O.h. (jízdárna, tenisové kurty, krytý bazén, bary, bowling, lanový park, půjčovny lyží a SNB, půjčovky adventure - čtyřkolky, térénní běžky, diskotéky) v Dobrušce (kino, krytý plavecký areál, sauna, koupaliště, masáže, posilovna, knihovna, muzeum, kulturní dům, stadion) v Opočně (venkovní koupaliště Broumar, tenisové a fotbalové hřiště, zimní stadion, zámek), v Novém Městě n. M. (zámek), ve Dvoře Králové n.L. (ZOO), v Náchodě (zámek), Česká Skalice – Rozkoš - jachting. K vidění stojí i pevnosti Dobrošov, Hanička, Skutina. Polsko-Kudowa Zdrój – Aquapark Vodní svět, lázeňské městečko, Muzeum hraček, Muzem žab (dřevěných, plastových, – 3.000 exponátů), Svět lan, lov pstruhů a smažírny, Bludné skály - skalní bludiště a labirint, atd., Karlów - Polsko - Dinopark.

V létě je ve výběhu stádo oveček a naše pohádkové bytosti zaujmou svá místa (bača s ovčáckým psem, kominík, ježibaba, Jeníček a Mařenka). I nový rybníček zapadl do krajiny. NOVINKA: Nabízíme ubytování i s Vaším koněm. Zajistíme seno, vodu, výběh s elektrickým ohradníkem.Obec SEDLOŇOV má ideální podmínky jak pro letní tak i pro zimní pro rekreaci. Malebnou lesnatou krajinu vhodnou pro pěší a cyklo turistiku, v zimě svahy na lyžování. V katastru obce jsou dvě velkoplošné rezervace, Prales Bukačka a Sedloňovský vrch, Velká Deštná, Vrchmezí, (území od 620 m nad mořem stoupá až do výšky 1050 m) se vzácnými rostlinami a zachovaným lesem. Lesy jsou protkány cestami s turistickým značením. Navštívit můžete chatu Šerlišský Mlýn, Masarykovu chatu atd.

V zimě u nás najdete ideální podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Pro naše hosty poskytujeme slevu na skipasy a další služby v okolí.
Ski areál Sedloňov je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře s veškerým zázemím (ski servis, půjčovna lyží i dětská školička, bufet s občerstvením). Malý dětský vlek - nekonečné lano - využijí Vaše děti i začátečníci.

Ski areál v Deštném v O.h. - cca 3 km - největší centrum zimních sportů v Orlických horách s vleky, lanovky. Zde najdete veškeré zázemí pro lyžaře (skiservis, dětskou školičku, občerstvení, půjčovny lyží i SNB).
Ski areál v Olešnici v O.h. - cca 3 km - se nachází dva větší skiareály a jeden menší skiareál "Kačenčina sjezdovka" u Chaty Juráška. Skiareál Olešnice v Orlických horách (dva vleky + dětský vlek, bufet) a nový skiareál Hartman. Skiareál Hartman poskytne nejen pro začátečníky, ale i pro ostaní lyžaře příjemný požitek z jízdy. K dispozici jsou tři sjezdovky, velký dětský vlek - nekonečné lano, velký bufet s LCD TV, wifi free, vyhřívanou podlahou a krásným výhledem na sjezdovku, dětský koutek s televizí, příjemný personál, solidní ceny, lyžařskou školičku a půjčovnu lyží).
Běžky - novinkou pro naše hosty je Sedloňovský běžecký okruh, který prochází v těsném sousedství našich chalup a který je napojen na Orlickou magistrálu. Aktuální stav + mapu strojově upravovaných tratí najdete

Doprava

Praha, Hradec Králové, Opočno, Dobruška, Deštné v Orlických horách, Sedloňov

Tip

Silvestr, Vánoce, slevy na lednové termíny,     www.ukozesniku.cz