Čapkův statek - penzion

Chlístov 20, Hořičky ( Zobrazit mapu)

Rezervovat

Cena od 1 400 Kč

+420 491 491 354, +420 241 722 160
+420 604 257 653, +420 604 927 784
Poslat dotaz
www.capkuvstatek.cz

Krkonoše Kongresy Ubytování na horách Ubytování pro rodiny s dětmi

Poloha

Čapkův statek se nachází v překrásné malebné oblasti Podkrkonoší a Orlických hor, cca 20 km od polsko-české hranice, v obci Hořičky-Chlístov (438 m n. m.).

Tato oblast je bohatá na historické památky. V okolí mohou turisté navštívit mnoho zajímavých míst, mimo jiné barokní zámek Kuks, muzeum Boženy Němcové, Ratibořický zámek, Adršpašské skály.

Popis

POPIS UBYTOVÁNÍ:

Čapkův statek se nachází v překrásné malebné oblasti Podkrkonoší a Orlických hor,cca 20 km od polsko-české hranice, v obci Hořičky-Chlístov (438 m n. m.).

Tato oblast je bohatá na historické památky. V okolí mohou turisté navštívit mnoho zajímavých míst, mimo jiné barokní zámek Kuks, muzeum Boženy Němcové, Ratibořický zámek, Adršpašské skály.

UBYTOVÁNÍ:

Luxusní ubytování je v nově zrekonstruovaném areálu bývalého panského dvora, nazývaného „Čapkův statek".

Areál tvoří 3 samostatně stojící celokamenné budovy.

Dvě budovy jsou nyní po kompletní vnitřní i venkovní rekonstrukci, třetí budova prošla prozatím pouze venkovní rekonstrukcí, aby nenarušovala harmonii celého objektu.

Zrekonstruované budovy jsou označeny písmeny A a B. 

V celém objektu je možnost WiFi připojení k internetu zdarma.

BUDOVA A:

V přízemí první budovy penzionu najdete společenskou místnost a kompletně zařízenou kuchyň. Ve středu společenské místnosti se tyčí pískovcový sloup, podepírající klenby stropu.

VYBAVENÍ K DISPOZICI:
Je zde k dispozici otevřený krb, jídelní stůl, sedací souprava s konferenčním stolkem, klavír pro zpestření večerní pohody a televize s DVD, Hi-Fi přehrávač.

Kuchyň je vybavena lednicí, sporákem, plynovou troubou, mikrovlnnou troubou, myčkou nádobí a najdete zde také pračku prádla. V prvním patře se nachází 3 dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky) s prostornými koupelnami (dvě jsou se sprchovým koutem, jedna s vanou).

BUDOVA B:

VYBAVENÍ K DISPOZICI:

Při vstupu do druhé budovy penzionu se ocitnete v předsíni, jež zdobí trofeje parohů z ulovené zvěře v okolních lesích. Po vaší levé straně se nachází společenská místnost v loveckém stylu, kde se podávají snídaně, obědy a večeře. Večerní náladu vám zpříjemní praskání ohně v otevřeném krbu. Pro náročnější je k dispozici televize s domácím kinem. Posezení s konferenčním stolkem je samozřejmostí.

V prvím patře této budovy se nachází 3 apartmá v holandském, thajském a českém stylu. Ve všech apartmá jsou k dispozici minikuchyňky a vlastní sociální zařízení (koupelna + wc).

České apartmá
K dispozici jsou dvě místnosti. V apartmánu najdete:
- typickou českou ložnici s dvoulůžkovou postelí (s možností přistýlky)
- místost s minikuchyňkou
- jídelní kout s pohovkou (možné využít jako další lůžko)
- koupelna je vybavena vanou

Holandské apartmá
K dispozici jsou také dvě místnosti. V apartmánu se nachází:
- ložnice s dvoulůžkovou postelí (s možností přistýlky)¨
-místnost s minikuchyňkou
- jídelní stolek
- koupelna je vybavena sprchovým koutem

Thajské apartmá
Apartmán je rozdělen do dvou pater, které spojuje točité schodiště. V podkrovní části apartmá se nachází:
- ložnice s dvoulůžkovou postelí
- ve vedlejší místnosti je pohovka (možná 2 lůžka)
- v přízemní části aparmá najdete opět ložnici s dvoulůžkovou postelí
- jídelnu
- místnost s minikuchyňkou
- koupelna je vybavena sprchovým koutem.

VYBAVENÍ POKOJŮ:

Pokoje jsou vybaveny ->
- vlastním sociálním zařízením (WC & sprchový kout nebo vanou)
- apartmány samostatnou kuchyňkou.

V budově "A" je k dispozici:
- kompletně zařízená kuchyň s myčkou
- chladničkou
- mikrovlnnou troubou a pračkou

V každé budově je:
- jídelna
- společenská místnost s televizí
- dvd
- hifi věž
- krb 

V areálu je k dispozici soukromý bazén vyhříván slunečními kolektory (v provozu od 15.5. do 15.9.).

Parkování pro auta i autobusy je uvnitř areálu.

Ubytování je vhodné pro týdenní i víkendové pobyty pro manželské páry, rodiny s dětmi nebo vícečlenné skupiny. V nejbližším okolí penzionu je možné provozovat rybaření, houbaření, turistické výlety nebo poznávací výlety do historického okolí.  

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

CENÍK UBYTOVÁNÍ 2022:

Při týdenních pobytech je naše sleva: 7.noc zdarma!
(sobota – sobota)

A: sezóna /1.7. - 31.8. | 20.12. - 6.1/
B: mimosezóna /7.1. - 30.6. | 1.9. - 19.12/

Typ ubytování / MIMOSEZÓNA / SEZÓNA

Dvoulůžkový pokoj ... 1 400,- Kč / 1 600,- Kč

Český apartmán ... 2 200,- Kč / 2 200,- Kč
/1 ložnice - 2 lůžka + 2 přistýlky/

Holandský apartám ... 2 200,- Kč / 2 200,- Kč
/1 ložnice - 4 lůžka/

Thajský pokoj ... 2 400,- Kč / 2 400,- Kč
/2 ložnice - 4 lůžk + 1 přistýlka/

Celá budova "A" ... 5 500,- Kč / 5 500,- Kč

/3 ložnice, kuchyň, spol. místnost s krbem, max. 10 osob/

Ceník dalších služeb:

Dítě do 3 let zdarma (bez nároku na lůžko a lůžkoviny)
Dětská postýlka – 100,-Kč/den
Přistýlka – 300,-Kč/den
Snídaně – 100,-Kč
Polopenze – 240,-Kč
Malý pes – 150,-Kč/den
Spaní ve vlastním karavanu na našem pozemku - 200,-Kč/noc/osoba
Spaní ve stanu na našem pozemku - 200,-Kč/noc/osoba

Snídaně** Večeře** či JINÉ SLUŽBY dle přání klienta jsou součástí tzv. „Agroturistického balíčku"

Další informace k pobytům:

Příjezd od 16.00 hod
Odjezd do 10.00 hod

Pronájem salonků v rámci školení, zajištění flipcharteru, plná penze aj. cena dohodou

Aktivity

MOŽNOSTI V OKOLÍ:

Aktivity v okolí

Ubytování je vhodné pro týdenní i víkendové pobyty pro manželské páry, rodiny s dětmi nebo vícečlenné skupiny.

V nejbližším okolí penzionu je možné provozovat rybaření, houbaření, turistické výlety nebo poznávací výlety do historického okolí.

V zimě je zde zase možnost lyžování nebo běžkování (SKI areál Mladé Buky, Petříkovice, v dojezdové vzdálenosti i Pec pod Sněžkou).

Zajímavosti v okolí
Hospital Kuks

Popis
Při minerálních pramenech vybudoval hrabě F.A. Špork v letech 1695-1724 lázně. Z nejvýznamnějších staveb se do dnešních dnů zachoval barokní špitál s původní lékárnou a kostelem Nejsvětější Trojice s hrobkou Šporků. Po obou stranách kostela je na terasách alegorická galerie soch Ctností a Neřestí. Většinu jich vytvořil Matyáš Braun. To činí z Kuksu jedno z nejpozoruhodnějších míst našeho barokního umění. Další zajímavostí je Betlém v Novém lese u Žirče – přírodní park s galerií barokních plastik M. B. Brauna.

Zámek Ratibořice a Babiččino údolí

Popis
Ve východních Čechách, na západ od Náchodu a kousek od České Skalice (zde se nachází muzeum Boženy Němcové), stojí na vyvýšenině nad širokým údolím poblíž řeky Úpy bělostný a empírově upravený barokní zámeček Ratibořice, známý z vyprávění Boženy Němcové, kolem kterého se rozprostírá krásný přírodní park, Babiččino údolí.
zamek-ratiborice-1 zamek-ratiborice-2 zamek-ratiborice-3

Pevnost Josefov

Popis
Pevnost Josefov je od roku 1948 součástí Jaroměře. V letech 1780 až 1787 tu podle plánů francouzských vojenských stavitelů vzniklo vrcholné dílo evropského urbanismu a fortifikačního umění. Největší turistickou atrakcí jsou podzemní chodby. Tajuplnost a romantiku josefovského labyrintu umocňuje osvětlení voskovými svícemi. Návštěvníci zde prochází s průvodcem, ale část prohlídkového okruhu absolvují sami. Zažívají tak na vlastní kůži pocity vojáků bránících pevnost před nepřítelem. Promenády lemující horní část pevnosti poskytují v parném létě stín a klid a zájemcům o pevnostní architekturu možnost prohlédnout si objekty tvořící hlavní a vnější obranný val Josefova.

Adršpašské skály

Popis
Bizarní skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou přitažlivým cílem turistických výletů severovýchodních Čech. Adršpašské skály se svojí malebností, vznešeností i prostou přirozenou krásou staly již v minulosti světoznámými. Společně s Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině a dnes jsou obě skalní města jako Adršpašsko-teplické skály svojí rozlohou 1803,4 ha. také největší národní přírodní rezervací v České republice. Celá tato oblast byla od prvohor tektonickou sníženinou, která vznikla horotvornými pohyby asi před 350 miliony let.

Vodní nádrž Rozkoš

Popis
Koupací oblast o rozloze 1100 hektarů leží nedaleko České Skalice při hlavní komunikaci na Náchod. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Přehradní nádrž je využívaná ke koupání, rybaření, rekreačním a sportovním účelům (windsurfing, jachting, apod.).
Vybavenost: WC, umývárny, tobogán, letní kino, minigolf, restaurace,stánky s rychlým občerstvením, provoz vodní záchranné služby.

ZOO Safari Dvůr Králové

Popis
ZOO leží v podhůří nejvyšších českých hor – Krkonoš, v malebném údolí potoka Netřeby. V této půvabné přírodní scenérii byly vytvořeny expozice, které zachovávají přirozené podmínky života chovaných zvířat. Velká stáda kopytníků obývají prostorné výběhy a od návštěvnických stezek je odděluje pouze příkop. Šelmy a primáti jsou od návštěvníků odděleni bezpečnostním sklem, což umožňuje bezprostřední kontakt se zvířaty.

Nové město nad Metují

Popis
Nové město nad Metují patří mezi nejpůvabnější česká města. Renesanční náměstí s podloubím, základ městské památkové rezervace, doplňuje renesanční zámek. Za středem města jsou zachovalé hradby s věžemi. Opevněný zámek s několikaúrovňovou francouzskou a italskou zahradou nabízí krásnou vyhlídku na údolí řeky Metuje. Kromě zajímavých dobových nástěnných maleb, sbírek a bohatých interiérů najdete před vstupem do zámku několik soch trpaslíků z dílny M. B. Brauna, které pocházejí ze Sporckova „rejdiště" v Kuksu.

Broumov a Broumovsko

Popis
Broumovsko je geograficky a historicky svébytným krajem, jehož neobyčejné přírodní krásy byly po staletí hospodářsky kultivovány a obohacovány o umělecké památky pod správou benediktinského řádu. Vznikla tak mimořádná harmonická, ekologicky a esteticky vyvážená krajina, pro niž je příznačná pestrost a prolínání krás přírody a historie.

Tip

Pension Čapkův statek je nedaleko Babiččina údolí Ratibořic z díla B.Němcové

Je to soubor několika budov, které pochází až ze 17.stol.,kdy byl pravděpodobně statek založen.

Podle kronikáře obce jej snad postavili prapředci spisovatelů Josefa a Karla Čapkových z Malých Svatoňovic, jejichž rodině pak patřil až do r.1948.

Statek je moderně zrekonstruován, avšak prostory pro domácí zvířata jsou v plné míře zachovány v původních prostorách a tak naši hosté mohou zde spatřit jak krávu,prasátka,kozu,králíky tak i husy a slepice.

Také se mohou seznámit s dojením krávy,utloukáním másla, výroby sýrů příp. si toto zkusit.
Máme vlastní mouku z našeho biozrní a tak si lze upéci i vlastní pečivo z naší domácí pekárny.

Je zde mnoho nádherných výletů např.:
- ZOO Dvůr Králové
- Hospital KUKS
- Adršpašskoteplické skály
- Broumov
- Opočno zámek
- Dobruška apod.

vše v dostupnosti max.40 km.